W China Town w Londynie

To był trudny miesiąc. Rok. Kilka lat nawet. Zastanawiałam się ile to jeszcze potrwa, bo wydawało mi się, że to równia pochyła. Im więcej pracowałam nad sobą miałam wrażenie, że szło mi coraz gorzej. Było coraz ciężej i zaczynało mi brakować sił.

Po latach okazuje się, że praca, którą wykonywałam zaczęła przynosić efekty. Kursy, szkolenia, rozmowy, warsztaty, terapie, sesje, ustawienia systemowe. Czego się nauczyłam?

Im coś było trudniejsze do rozpoznania, tym większa ulga przychodziła. Im więcej miałam w sobie szczerości i umiejętności słuchania (a nie tylko słyszenia), tym bardziej inni mogli mnie zrozumieć.

Im bardziej przemagałam swój strach, tym bardziej okazywało się, że ludzie wokół mnie są chetni, by mówić o tym, co ich spotykało. Okazywało się też, że często czujemy się podobnie mimo, że nasze codzienności są zupełnie inne. Moja szczerość (nawet ta najmniejsza) sprawiała, że ludzie obok mnie też mają swoje prawdy i możemy żyć wokół siebie w zgodzie. Nie lepsi. Nie gorsi – a równi sobie.

Im więcej miałam odwagi do przyznawania się do tego, co trudne i do mówienia prawdy (chociaż łatwiej było zaprzeczać i wspierać fakty), tym więcej dostawałam wsparcia i pomocy.

Kochania filiżanka
Ciepłe łóżko,  dom i kawa.
Odbicie w lustrze,
Naleśniki z karmelem
Groszki i maciejki
Czekają na lato. Z nimi czekam, bo wiem, że wszystko, co ważne się wydarza i już na mnie czeka.

Tak jak kiedyś bardzo trafnie Dominika Caddick zatytułowała swoje książki „A Jednak… Tak Miało Być ” I jest.

Rozumiem, że umiejętności miękkie, nasze niewspierające nas przekonania, energia, medytacje, oddychanie, myśli, miłość płynąca do mamy i taty (albo jej brak), codzienna praca, higiena psychiczna, ruch, świadome jedzenie, dyscyplina są maciupkimi składowymi miłości do siebie.

Nie wiem ile mamy życia w tym życiu. Mam nadzieję, że wyłapiesz każdą molekułę życia w tym życiu. Z pełną akceptacją, gdzie dzisiaj jesteś… Z zauważeniem pustyń, ciemnych lasów i bagien, które już pokonałaś… Dużo dobrego idzie.

Z całego serca życzę Ci, byś to poczuła. Bo jesteś cudem.

Dziękuję, że w tym zajętym dniu znalazłaś czas żeby przeczytać mój post.

Ściskam
Kasia

Podobne wpisy