Współpraca

Przez wiele lat odkładałam siebie na później. Bo nie miałam czasu, choć połowę dnia przesiadywałam na fejsbuku. Bo nie miałam pieniędzy, chociaż wyjście do lasu tego nie wymagało. Zamiast kupować wysokiej jakości rzeczy (droższe?), kupowałam najtańsze buty, które musiałam wyrzucić po dwóch miesiącach.

Czipsy, góry czekoladek, na które podobno nie miałam pieniędzy. Szkoda było mi inwestowania w siebie, na dobre witaminy, a na kebaby i restauracje jakoś nie było mi szkoda. Ile jedzenia wyrzucałam przy tym? Na samą myśl po prostu mi wstyd. Nie miałam energii, ale zamiast wziąć się za siebie, litrami piłam Red Bulle i miałam wymówkę na wszystko!

Moje pudełka były wypełnione po brzegi kosmetykami, które kupowałam w okazyjnej cenie i ich nigdy nie używałam. Szkoda mi było wyrzucić lub oddać te, które nie działały, a ich nie zużywałam… Zamiast inwestować w swoje umiejętności, zainwestowałam w telewizor, który marnował mi czas – Na kurs za £50 funtów nie było mnie stać… równocześnie miałam subskrypcję wszystkich możliwych telewizyjnych cudowności.

Zmieniałam swoje plany, bo plany innych były ważniejsze niż nauczenie się czegoś nowego… i później miałam pretensje do całego świata, że mi nie idzie… Co się u mnie zmieniło w ciągu ostatnich miesięcy?

Postanowiłam wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Bez zganiania winy na innych! Bez udawania ofiary. Bez wcinania się tam, gdzie nikt mnie nie prosi o radę. Bez obwiniania innych za moje lenistwo. Pomagam innym, gdy mam do tego przestrzeń. Mam czas na hobby. Schudłam, bo robię trudne rzeczy… Planuję czas na rozwój. Uczę się o inteligencji finansowej. Zredukowałam godziny pracy w wydawnictwie, by mieć więcej czasu na projekt, który coraz bardziej mnie fascynuje i rozwija.

Jeśli zauważasz, jak się zmieniam i też tak chcesz — daj mi znać. Jeśli stoisz w miejscu i szukasz czegoś nowego — napisz koniecznie! Jeśli wypaliłaś się zawodowo i szukasz nowej drogi — pisz! Jeśli szukasz nowych znajomych, bo przy obecnych czujesz, że tylko czekają, aż powinie Ci się noga? – zapraszam!

Jeśli chcesz mieć dostęp do rozwoju, nowych przyjaźni, pomocy gdy masz słabszy dzień… To nasz czas!

Krawiecka

P.S. Poznaj wspaniałych ludzi, dzięki którym jestem tutaj:

Piotr Borowski aka Piotr Bristall

Urodziłem się ponad trochę przed lądowaniem na Księżycu. Wychowywała mnie samotna matka polonistka. Zaczepiła mi miłość do książek. Zachęcała mnie nie tylko do nauki, ale także do uczenia innych. Już jako młody chłopak udzielałem korepetycji. W ten sposób mama zaszczepiła we mnie także radość z pracy nauczyciela. W taki czy inny sposób wykonywałem ten zawód ucząc pojedyncze ,oraz całe grupy. Choć nie mam wykształcenia pedagogicznego, sam uczyłem się teorii, a później wypróbowywałem ją w praktyce. Dzieci urodziły mi się w czasach transformacji systemowej. Nie miałem wtedy stałej pracy i opieka nad dziećmi spadła na mnie. Wypróbowałem na dzieciach naukę czytania. Oboje zaczęli czytać w wieku czterech lat, potwierdzając, że to możliwe.

Nigdy nie przestałem uczyć dzieci. Początkowo planowaliśmy emigrację do Niemiec. Nauczyłem więc dzieci podstaw tego języka. Wyemigrowaliśmy jednak do Anglii, uczyłem więc dzieci angielskiego. Nie zaniedbaliśmy jednak też ani języka, ani historii Polski. Mijały lata, dzieci stały się dorosłe. Wtedy zacząłem uczyć historii dzieci znajomych. Później zacząłem nagrywać wynik naszych lekcji i tak powstał podkast Historia wg Dzieci.

Nigdy nie zapomniałem o mojej miłości do książek. Gdy jeszcze byłem mały, moja mama zaczęła tracić wzrok. Wstąpiła wtedy do PZNu (Polski Związek Niewidomych) i zaczęła pracować w wypożyczalni książek mówionych (audiobooków). Książki zawsze kochałem, jednak wtedy zakochałem się w słuchaniu książek. Był taki okres, gdzie wysłuchałem wszystkich książek, które nagrano po polsku. Dziś to jest niemożliwe, jednak w tamtych czasach słuchałem wszystkiego, co tylko nagrano. W okresie transformacji systemowej udało mi się, znaleźć dłuższe zajęcie pracując przy sterylizacji w szpitalu. Przeczytałem wtedy wszystkie książki ze szpitalnej biblioteki. Praca polegała na wkładaniu narzędzi do sterylizatora i czekaniu aż minie proces. Dawało to wiele czasu na czytanie.

Już w Anglii odkryłem podkasty. Mój pierwszy podkast był poświęcony audiobookom. Nazywał się Książki Mówione. Od tamtej pory nagrywałem wiele audycji do wielu podkastów. Tworzenie ich daje możliwość prowadzenia rozmów z wieloma interesującymi ludźmi. Między innymi autorami książek. Te rozmowy oczywiście nagrywałem do podkastu Dyskusje o Książkach. Te rozmowy sprawiły, że sam zapragnąłem coś napisać. Skończyłem właśnie kurs podstaw pisania powieści. Obecnie jestem na kolejnym kursie i pracuję nad swoim stylem.

Podcasty: https://historiawgdzieci.pl/

gospoda-restauracja

Restauracja Gospoda mieści się w miejscowości Kettering w Northamptonshire (75-83 Bath Road, Kettering, United Kingdom). Andżelika, która prowadzi lokal ze swoją rodziną mówi o Gospodzie tak: „Jesteśmy typowo polskim przybytkiem, ale jesteśmy otwarci dla ludzi z całego świata! Prowadzimy restaurację z pysznym polskim jedzeniem, pub gdzie możecie napić się polskiego piwa z nalewaka, pograć w bilard, obejrzeć mecze czy KSW oraz w każdy piątek pośpiewać na karaoke. Zajmujemy się organizacją przyjęć okolicznościowych, od urodzin, przez wesela aż po spotkania biznesowe. Naszym głównym celem jest stworzenie Polskiej Przystani w UK, dlatego całym sercem angażujemy się w wydarzenia kulturalne.

Kasia Krawiecka jest bliska naszemu sercu! Pisze poezję, pięknie śpiewa, ma niesamowite poczucie humoru i swoja dobrocią zaraża wszystkich wokół! Z Kasią mieliśmy przyjemność widzieć się na wielu eventach, między innymi:  

Andrzejkowe Czarowanie, na którym było mnóstwo magii i poezji, 

Seans filmowy „Śubuk”, kwietniowe obchody dni

 autyzmu, gdzie rodzice mogli porozmawiać o swoich spostrzeżeniach, problemach oraz wprowadzić nas w świat autyzmu.

Bal Charytatywny dla Opoki, na którym zbieraliśmy datki na otwarcie Pierwszych Polskich Domów dla Matek i Dzieci doświadczonych przemocą domową, 

„Krople Rosy” koncert poezji, oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Wiemy, że jeszcze nie raz spotkamy się z Kasią na ważnych wydarzeniach kulturalnych. Dziękujemy za zaufanie. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach.

https://www.facebook.com/restauracjagospodakettering

Agnieszka-Kuchnia-Wołosiewicz

Nauczycielka, dziennikarka, redaktor tekstów, autorka: książek, wierszy, piosenek. Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN (filologia polska), a także studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim (wiedza o kulturze), Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego (pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) oraz w Galicyjskim Centrum Edukacyjnym (oligofrenopedagogika, surdopedagogika). Swoje umiejętności pedagogiczne doszkalała w Study House w Kendal w Wielkiej Brytanii.

Obecnie współpracuje w angielskimi szkołami jako supply teacher oraz egzaminator, a także  prowadzi własną działalność edukacyjną, m.in. przygotowuje uczniów do egzaminów z języka polskiego na poziomie GCSE i A-level (ma już absolwentów). 

Współautorka książek: Jestem pod jego skrzydłami, AGATa. Sekrety Pierwszej Damy, Beata Szydło — zerwana umowa?, Nasze prywatne bohaterki — jesteś jedną z nich, Czekolada,  a także redaktor niepublikowanej jeszcze autobiografii Mariana Lichtmana (zespół Trubadurzy) pt. Perkusista na dachu, tomiku (Nie)wyśpiewane piosenki oraz emigracyjnych antologii poetyckich: pt. Trzynaście pokoi,  Poezja Półcieni. Ponadto jej wiersze zagościły w kilku almanachach.

Powołała do życia dwa cykle wywiadów: Działalność artystyczna w Sieci podczas pandemii Covid-19 oraz Polskie Talenty w Wielkiej Brytanii — można je przeczytać na łamach portali internetowych, a także w czasopiśmie literackim Bezkres. Członkini ZwiązkuPisarzyPolskichnaObczyźnie.

Współpracuje m.in. z: Polonia24.uk, Lejdiz, Muzykoholicy, CultureAvenue — polonijnym czasopismem wydawanym w USA, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Artystów Autorów Dziennikarzy Prawników Virtualia ART a także brytyjskim The London Post.

Wiersze i teksty Agnieszki śpiewają: Isa Conar (płyta Krople Rosy, 2022), Vyska — Paulina Wysoczańska i Prawdziwa Ruda  — Magdalena Męcik (oba projekty z muzyką Roberta Madziarza) oraz Remi Juśkiewicz.

To laureatka Częstochowskiego Przeglądu Poetyckiego Zapałki 2021. Ponadto inicjatorka i organizatorka wydarzeń polonijnych w Wielkiej Brytanii. W 2022 Agnieszka została odznaczona Medalem oGródka PoEzji Londyn im. Barbary Jurkowskiej-Nawrockiej. Laureatka ZŁOTEGO PIORA, Statuetki Literatek vel Polonicus w 06.2023 z ramienia Kapituły MS AADP Virtualia ART. Nominowana do Nagrody Polonijnej Osobowości Roku 2023 im. E. Felsztyńskiej.

https://kuchniawolosiewicz.blogspot.com

Beata Karbownik

Beata Karbownik- BetiCzyta Blogerka amatorka, promotorka polskiej literatury na emigracji. Wielbicielka debiutów literackich, żaden gatunek nie jest mi obcy, i nawet zaczynam odnajdywać przyjemność „obcowania” z poezją. Współzałożycielka grupy na FB dla zaczytanych w Wielkiej Brytanii-Ekskluzywne Stowarzyszenie Przyjaciół Książki.

Wolontariuszka w polskiej bibliotece w Liverpool wraz z dwoma innymi Paniami. Prowadzę spotkania autorskie w księgarni Bartek, a także spotkania online z pisarzami na mojej stronie na FB. Piszę opinie o przeczytanych książkach. Obejmuje książki patronatem medialnym(głównym warunkiem jest możliwość zapoznania się z treścią książki przed publikacją).

Moim „debiutem” w 2023 roku było poprowadzenie uroczystości odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej poświęconej polskim weteranom wojennym, pochowanych na cmentarzu w Manchesterze. Obejmuje też patronatem wydarzenia polonijno-kulturalne, udostępniając informacje na swojej stronie. Z chęcią też sama biorę udział w takich wydarzeniach jeśli odbywają się w mojej okolicy.

https://www.facebook.com/BetiCzyta

Izabela Kluczewska

Izabela Kluczewska, z którą współpracuję od około dwóch lat jest przewodniczka duchową, certyfikowaną terapeutka Ustawień Systemowych, coachem, trenerką Treningu Zastępowania Agresji, współautorką książki ” Ostatnie Ogniwo”, kobietą, żona, mamą czwórki dzieci, babcią. Od wielu lat towarzyszy kobietom i mężczyznom w ich drodze dotarcia do własnej Miłości, poprzez pracę systemową, w pokłonie do miłości i do losu poprzez zrozumienie. W swojej pracy wiele czerpie z ogromnych zasobów własnej historii, które nazywa z ciemności do światła, z więzienia do wolności. Chociaż urodziła się w więzieniu po drodze zrozumiałam, że przez wiele lat była więźniem własnych uczuć i emocji. 

Izabela pomaga spojrzeć na to, co trudne, co nieuświadomione poprzez pracę systemową. Pomaga wprowadzić porządek w rodzie. Prowadzi sesje indywidualne oraz warsztaty stacjonarne oraz online.

Można nawiązać z Nią kontakt przez:
https://www.facebook.com/opiekunwdrodze
oraz +44513633162

Z Izabelą nagrywamy podkast „Rozmowy od serca”, który można znaleźć na Spotify

rozmowy-od-serca-kasia-krawiecka
Rafał-Pikul

Rafał Pikul jest ojcem jednego dziecka, przyjacielem wielu osób i założycielem ekscytującej, rozwijającej się agencji content marketingu. Dzięki ciężkiej pracy, wyznawanym wartościom i dobrym wynikom zdobył międzynarodową reputację w dziedzinie produkcji wideo. Teraz Pikul.Agency pomaga wielu firmom, dostrajając ich strategie marketingowe i przyspieszając produkcję i dystrybucję treści. 

Rafał jest dumny ze współpracy z takimi firmami jak Gary Vaynerchuk, Warren Buffett, Direct Line Insurance, Eaton i wieloma innymi. Dzięki bogatemu doświadczeniu z tego typu klientami jego szczególną mocną stroną jest budowanie marki osobistej i bycie szanowaną osobą publiczną odnoszącą sukcesy.

Rafał pomagał mi przy powstawaniu „Janki”. Pracowaliśmy także przy projekcie Agnieszki Khan, 5 Flavours of Health.

https://www.pikul.agency/

Remi Juskiewicz jest muzykiem, który dzieciństwo spędził w szkole muzycznej, do której uczęszczał i w której przebywał marnując czas nauczycieli. Całe dorosłe życie szukał wokalisty do swoich projektów i całkiem niedawno znalazł! Przez ostanie kilka lat napisał około 200 piosenek, a nagrał zaledwie 25. Przez cale życie bal się występów publicznych, a teraz co tydzień popisuje się w swoim programie Remiza.

Niech ktoś go zatrzyma, bo to się źle skończy. Uczy grania na gitarze, pisania piosenek oraz dzięki programom, którym tworzy jednoczy polonię na całym świecie.

https://magazynzwysp.tvp.pl/65863023/polski-muzyk-z-londynu-z-nagroda-festiwalu-w-san-remo?fbclid=IwAR1eZo1al54HR-5Tfd6J_bKhXSubWO5nknXhh0qGv7_THcBzlXxTcgboaEU

kontekt z Remim: https://www.facebook.com/remi.juskiewicz

Pasjonatka życia.

Praktykuje psychologię pozytywną, czyli praktykuję dobroć w codzienności.

Certyfikowany life coach.

Współautorka książki ” Dziękuję Ci za…..” o relacjach matek z dziećmi.

Uhonorowana statuetką Diament Kobiecego Biznesu 2019 , przez magazyn Law Business Quality. Lider , blogerka oraz autorka wielu E- booków.

Szkoleniowiec, prowadzi Seminarium 'Wielka Gra 2023″ w Polsce i Anglii, oparte o fundamenty w network marketingu.

Szkoli wiele firm z zakresu marki osobistej w Social Media. Prowadzi warsztaty ” Pokonaj strach „. Twórczyni programu ” Od marzeń do celu „.

Mama dwóch wspaniałych chłopaków. Kocha życie i ludzi. Razem z mężem prowadzi szkołę medytacji „Infinity Master PRO”. Organizuje wiele wydarzeń, szkoleń warsztatów , online jak i offline.

https://linktr.ee/IzabelaMalita

„Myśl , która nam towarzyszyła zakładając Kobiecą Qźnie Inspiracji , to stworzenie przestrzeni do wyjątkowych spotkań z wartościowymi ludźmi , którzy przekażą nam ogrom wartości i zainspirują do działania . Kobieca Qźnia Inspiracji to miejsce dla wszystkich kochających sztukę życia”

https://www.facebook.com/groups/846140229490519/?ref=share_group_link

Założycielka Wydawnictwa Limitless Mind Publishing Ltd pomagającego autorom wydawać książki na całym świecie, po polsku i angielsku, tak aby mogli uczynić z pisania swojegłówne źródło dochodu. Chce obalić polski stereotyp, że na książkach nie da się zarobić!

Absolwentka University of Chichester z tytułami: B.A. Creative Writing i Master of Arts.
Autorka Dziennika Wdzięczności: Osiągnij Równowagę w 12 Sferach Życia i książeczek dla
dzieci o prawie przyciągania i manifestacji Planeta Obfitości Pola Przytula Księżyc.
Aktualnie pisze poradnik Rzuć Etat i Żyj z Pasji i powieść S-Fi o kolonizacji Marsa oraz
tworzy kurs online: Jak Napisać i Wydać książkę i prowadzi grupę na FB o tym samym
tytule.

Kocha pisać, czytać i podróżować.

Tel. +44 7747761146
Email: joanna@limitlessmindpublishing.com

Facebook: limitlessmindpublishing

Książki wydane przez Limitless Mind Publishing można znaleźć miedzy innymi na Amazon

Monika Holke od 2020 roku prężnie realizuje swoją misję w Wydawnictwie ZEN gdzie spełniam marzenia przyszłych autorów.

„Dla mnie najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga, pełne jej doświadczanie oraz samoświadomość, dzięki której można otaczać się tylko tym, co najlepsze.”

Monika na platformach spolecznosciowych:

FB  https://www.facebook.com/monika.holke.1

Inst https://instagram.com/wydawnictwozen

www.wydawnictwo-zen.pl

Porozmawiajmy

Umów się ze mną na rozmowę.
Możemy porozmawiać przez telefon, online lub na żywo.